4a Fem main bracket

Ronda 1

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K3 6/9/17, 11:00 PM
Pista 4
Conchita Fernández
Raquel García
6-0 | 6-0
6/9/17, 11:00 PM
Pista 4
#K3
Nuri Braso Manen
Laura Servitje
#K4 6/9/17, 11:00 PM
Pista 10
Ana Toro
Beatriz Vives
6-4 | 6-2
6/9/17, 11:00 PM
Pista 10
#K4
Cristina Banus Sanjuan
Isabel Gamez Cortes
#K5 6/9/17, 11:00 PM
Pista 6
Sonia Rosat
Miriam Marigó Barnich
6-0 | 6-3
6/9/17, 11:00 PM
Pista 6
#K5
Ariadna Galve Bosch
Jose Sauqué Baulenas
#K6 6/9/17, 11:00 PM
Pista central
Mónica Cordoba
Marga Medina
6-3 | 6-3
6/9/17, 11:00 PM
Pista central
#K6
Desiree Franco
Sandra Lopez
#K11 6/8/17, 11:00 PM
Pista 6
Imma Bañeras
Nuria Bayó
2-6 | 5-7
6/8/17, 11:00 PM
Pista 6
#K11
Eva Guillen Gatell
Isa Soto Carrillo
#K12 6/9/17, 8:00 PM
Pista central
Mati Salvador
Raquel Cao
2-6 | 3-6
6/9/17, 8:00 PM
Pista central
#K12
Ariadna Montemar
Meritxell Herràndiz
#K13 6/10/17, 4:00 PM
Pista 2
Emma Buixo
Mamen Fernandez
6-4 | 6-2
6/10/17, 4:00 PM
Pista 2
#K13
Ines Giralt
Roser Ramos
#K14 6/8/17, 11:00 PM
Pista 1
Abi Anta Vinyals
Belen Rodriguez Ramirez
-
6/8/17, 11:00 PM
Pista 1
#K14
Carmen Ramirez
Marc Ballester
#K17 6/10/17, 9:00 AM
Pista 5
Cristina Majoral Cabrera
Blanca Sánchez Sánchez
0-6 | 0-6
6/10/17, 9:00 AM
Pista 5
#K17
Elisabet Garcia
Nuria Palos
#K18 -
-
Concepcio Martinez
Esther Vidal
-
-
-
#K18
Anna Colom
Núria Ollé
#K19 6/7/17, 7:00 PM
Pista 1
Marta Vallès
Eva Gregori
6-0 | 6-2
6/7/17, 7:00 PM
Pista 1
#K19
Paula Lorente Lara
Mayka Lara Tarrago
#K20 6/10/17, 9:00 AM
Pista 2
Lourdes Milà
Montse Roma
3-6 | 6-3 | 7-10
6/10/17, 9:00 AM
Pista 2
#K20
Marta Marti Argemi
Nuria Marti Argemi
#K25 6/9/17, 8:00 PM
Pista 1
Mariola Tasso
Antonio Alberola
3-6 | 1-6
6/9/17, 8:00 PM
Pista 1
#K25
María Joao Alves
Nina Costas
#K26 6/8/17, 11:00 PM
Pista 10
Cristina Duran Triquell
Concepció Sanz
6-2 | 6-2
6/8/17, 11:00 PM
Pista 10
#K26
Mariam Martin
Susana Palacio
#K29 6/8/17, 10:00 PM
Pista 3
Pilar Borrell
Esther Grifell
6-0 | 6-1
6/8/17, 10:00 PM
Pista 3
#K29
Susana Araiz Perez
Cristina Juyol Puigmarti
#K30 6/9/17, 10:00 PM
Pista 9
Marisa Ortega
Lourdes Nache
6-3 | 6-2
6/9/17, 10:00 PM
Pista 9
#K30
Montserrat Vives
Ruth Agudo

Dieciseisavos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K33 6/10/17, 4:00 PM
Pista 3
Lourdes Agudo
Montse Arroyo
4-6 | 0-6
6/10/17, 4:00 PM
Pista 3
#K33
Silvia Morell Bernabeu
Patricia De Bufalá
#K34 6/10/17, 10:00 AM
Pista central
Conchita Fernández
Raquel García
0-6 | 3-6
6/10/17, 10:00 AM
Pista central
#K34
Ana Toro
Beatriz Vives
#K35 6/10/17, 9:00 AM
Pista 6
Sonia Rosat
Miriam Marigó Barnich
6-2 | 6-0
6/10/17, 9:00 AM
Pista 6
#K35
Mónica Cordoba
Marga Medina
#K36 6/10/17, 4:00 PM
Pista 4
Maria Rabassa Izquierdo
Gemma Vidal Carner
0-6 | 2-6
6/10/17, 4:00 PM
Pista 4
#K36
Veronica Villagra
Silvia Raventos
#K37 6/11/17, 5:00 PM
Pista 3
Montse Muray
Marta Tortosa
3-6 | 4-6
6/11/17, 5:00 PM
Pista 3
#K37
Maria Lopez
Marta Pradell
#K38 6/12/17, 9:00 PM
Pista 1
Eva Guillen Gatell
Isa Soto Carrillo
0-6 | 0-6
6/12/17, 9:00 PM
Pista 1
#K38
Ariadna Montemar
Meritxell Herràndiz
#K39 6/11/17, 10:00 AM
Pista central
Emma Buixo
Mamen Fernandez
6-3 | 6-3
6/11/17, 10:00 AM
Pista central
#K39
Abi Anta Vinyals
Belen Rodriguez Ramirez
#K40 6/10/17, 9:00 PM
Pista 6
Carme Hernando
Susana Collado
6-3 | 6-2
6/10/17, 9:00 PM
Pista 6
#K40
Cris Granado
Almu
#K41 6/11/17, 6:00 PM
Pista 3
Elisabet Garcia
Nuria Palos
0-6 | 1-6
6/11/17, 6:00 PM
Pista 3
#K41
Anna Colom
Núria Ollé
#K42 6/10/17, 12:00 PM
Pista 5
Marta Vallès
Eva Gregori
6-0 | 6-4
6/10/17, 12:00 PM
Pista 5
#K42
Marta Marti Argemi
Nuria Marti Argemi
#K43 6/12/17, 7:00 PM
Pista 6
Gisela Guarner Marin
Carla Armero Marin
4-6 | 6-0 | 10-8
6/12/17, 7:00 PM
Pista 6
#K43
Leonor Jimenez
Viviana Sánchez Vincet
#K44 6/11/17, 10:00 AM
Pista 1
Ana Garrido
Adriana Ferreres
6-0 | 6-0
6/11/17, 10:00 AM
Pista 1
#K44
Monica Gonzalez Adrio
Magali Botella
#K45 6/11/17, 9:00 PM
Pista 5
María Joao Alves
Nina Costas
2-6 | 1-6
6/11/17, 9:00 PM
Pista 5
#K45
Cristina Duran Triquell
Concepció Sanz
#K46 6/10/17, 11:00 AM
Pista 2
Natàlia Domínguez
Pilar Soler
6-2 | 5-7 | 10-7
6/10/17, 11:00 AM
Pista 2
#K46
Anna Amoros
Nuria Puyol
#K47 6/11/17, 8:00 PM
Pista 7
Pilar Borrell
Esther Grifell
6-3 | 6-4
6/11/17, 8:00 PM
Pista 7
#K47
Marisa Ortega
Lourdes Nache
#K48 6/9/17, 9:00 PM
Pista 8
Pau Rio
Elvira Folgueroles
1-6 | 1-6
6/9/17, 9:00 PM
Pista 8
#K48
Andrea Ballester
Carlota

Octavos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K49 6/11/17, 7:00 PM
Pista 3
Silvia Morell Bernabeu
Patricia De Bufalá
6-0 | 6-0
6/11/17, 7:00 PM
Pista 3
#K49
Ana Toro
Beatriz Vives
#K50 6/11/17, 9:00 AM
Pista central
Sonia Rosat
Miriam Marigó Barnich
6-7 | 6-4 | 8-10
6/11/17, 9:00 AM
Pista central
#K50
Veronica Villagra
Silvia Raventos
#K51 6/13/17, 8:00 PM
Pista 9
Maria Lopez
Marta Pradell
2-6 | 4-6
6/13/17, 8:00 PM
Pista 9
#K51
Ariadna Montemar
Meritxell Herràndiz
#K52 6/12/17, 8:00 PM
Pista 9
Emma Buixo
Mamen Fernandez
3-6 | 1-6
6/12/17, 8:00 PM
Pista 9
#K52
Carme Hernando
Susana Collado
#K53 6/13/17, 8:00 PM
Pista 4
Anna Colom
Núria Ollé
2-6 | 5-7
6/13/17, 8:00 PM
Pista 4
#K53
Marta Vallès
Eva Gregori
#K54 6/13/17, 7:00 PM
Pista central
Gisela Guarner Marin
Carla Armero Marin
0-6 | 1-6
6/13/17, 7:00 PM
Pista central
#K54
Ana Garrido
Adriana Ferreres
#K55 6/13/17, 9:00 PM
Pista central
Cristina Duran Triquell
Concepció Sanz
6-0 | 6-2
6/13/17, 9:00 PM
Pista central
#K55
Natàlia Domínguez
Pilar Soler
#K56 6/13/17, 9:00 PM
Pista 2
Pilar Borrell
Esther Grifell
6-1 | 6-1
6/13/17, 9:00 PM
Pista 2
#K56
Andrea Ballester
Carlota

Cuartos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K57 6/14/17, 8:00 PM
Pista 3
Silvia Morell Bernabeu
Patricia De Bufalá
7-5 | 4-6 | 6-10
6/14/17, 8:00 PM
Pista 3
#K57
Veronica Villagra
Silvia Raventos
#K58 6/14/17, 7:00 PM
Pista central
Ariadna Montemar
Meritxell Herràndiz
7-6 | 6-7 | 10-5
6/14/17, 7:00 PM
Pista central
#K58
Carme Hernando
Susana Collado
#K59 6/14/17, 8:00 PM
Pista 9
Marta Vallès
Eva Gregori
3-6 | 4-6
6/14/17, 8:00 PM
Pista 9
#K59
Ana Garrido
Adriana Ferreres
#K60 6/14/17, 8:00 PM
Pista 5
Cristina Duran Triquell
Concepció Sanz
6-4 | 6-4
6/14/17, 8:00 PM
Pista 5
#K60
Pilar Borrell
Esther Grifell

Semifinales

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K61 6/16/17, 8:00 PM
Pista 5
Veronica Villagra
Silvia Raventos
4-6 | 4-6
6/16/17, 8:00 PM
Pista 5
#K61
Ariadna Montemar
Meritxell Herràndiz
#K62 6/16/17, 7:00 PM
Pista 6
Ana Garrido
Adriana Ferreres
6-4 | 6-3
6/16/17, 7:00 PM
Pista 6
#K62
Cristina Duran Triquell
Concepció Sanz

Final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K63 6/17/17, 5:30 PM
Pista 9
Ariadna Montemar
Meritxell Herràndiz
1-6 | 4-6
6/17/17, 5:30 PM
Pista 9
#K63
Ana Garrido
Adriana Ferreres

Cuadro de consolación

Dieciseisavos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K65 6/10/17, 1:00 PM
Pista 3
Nuri Braso Manen
Laura Servitje
1-6 | 0-6
6/10/17, 1:00 PM
Pista 3
#K65
Cristina Banus Sanjuan
Isabel Gamez Cortes
#K66 6/10/17, 1:00 PM
Pista 1
Ariadna Galve Bosch
Jose Sauqué Baulenas
-
6/10/17, 1:00 PM
Pista 1
#K66
Desiree Franco
Sandra Lopez
#K69 6/11/17, 8:00 PM
Pista central
Imma Bañeras
Nuria Bayó
0-6 | 3-6
6/11/17, 8:00 PM
Pista central
#K69
Mati Salvador
Raquel Cao
#K73 6/10/17, 6:00 PM
Pista 2
Paula Lorente Lara
Mayka Lara Tarrago
2-6 | 0-6
6/10/17, 6:00 PM
Pista 2
#K73
Lourdes Milà
Montse Roma
#K75 6/12/17, 9:00 PM
Pista 4
Monica Gonzalez Adrio
Magali Botella
3-6 | 6-4 | 10-9
6/12/17, 9:00 PM
Pista 4
#K75
Pau Rio
Elvira Folgueroles
#K76 6/10/17, 9:00 PM
Pista 8
Mariola Tasso
Antonio Alberola
1-6 | 3-6
6/10/17, 9:00 PM
Pista 8
#K76
Mariam Martin
Susana Palacio
#K78 6/10/17, 9:00 PM
Pista 1
Susana Araiz Perez
Cristina Juyol Puigmarti
1-6 | 4-6
6/10/17, 9:00 PM
Pista 1
#K78
Montserrat Vives
Ruth Agudo

Octavos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K80 6/12/17, 7:00 PM
Pista 5
Lourdes Agudo
Montse Arroyo
6-1 | 6-2
6/12/17, 7:00 PM
Pista 5
#K80
Cristina Banus Sanjuan
Isabel Gamez Cortes
#K81 6/12/17, 9:00 PM
Pista central
Desiree Franco
Sandra Lopez
6-3 | 3-6 | 10-9
6/12/17, 9:00 PM
Pista central
#K81
Maria Rabassa Izquierdo
Gemma Vidal Carner
#K82 6/12/17, 8:00 PM
Pista 5
Montse Muray
Marta Tortosa
0-6 | 0-6
6/12/17, 8:00 PM
Pista 5
#K82
Mati Salvador
Raquel Cao
#K83 -
-
Ines Giralt
Roser Ramos
-
-
-
#K83
Cris Granado
Almu
#K84 6/11/17, 12:00 PM
Pista 3
Cristina Majoral Cabrera
Blanca Sánchez Sánchez
0-6 | 0-6
6/11/17, 12:00 PM
Pista 3
#K84
Lourdes Milà
Montse Roma
#K85 6/13/17, 8:00 PM
Pista 1
Leonor Jimenez
Viviana Sánchez Vincet
3-6 | 7-6 | 5-10
6/13/17, 8:00 PM
Pista 1
#K85
Monica Gonzalez Adrio
Magali Botella
#K86 6/11/17, 6:00 PM
Pista 9
Mariam Martin
Susana Palacio
6-0 | 6-2
6/11/17, 6:00 PM
Pista 9
#K86
Anna Amoros
Nuria Puyol
#K87 6/12/17, 9:00 PM
Pista 5
Montserrat Vives
Ruth Agudo
6-4 | 6-1
6/12/17, 9:00 PM
Pista 5
#K87
Abi Anta Vinyals
Belen Rodriguez Ramirez

Cuartos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K88 6/14/17, 9:00 PM
Pista 8
Lourdes Agudo
Montse Arroyo
-
6/14/17, 9:00 PM
Pista 8
#K88
Desiree Franco
Sandra Lopez
#K89 6/14/17, 11:00 PM
Pista 9
Mati Salvador
Raquel Cao
6-4 | 6-3
6/14/17, 11:00 PM
Pista 9
#K89
Cris Granado
Almu
#K90 6/14/17, 11:00 PM
Pista central
Lourdes Milà
Montse Roma
6-2 | 6-0
6/14/17, 11:00 PM
Pista central
#K90
Monica Gonzalez Adrio
Magali Botella
#K91 6/14/17, 11:00 PM
Pista 8
Mariam Martin
Susana Palacio
3-6 | 2-6
6/14/17, 11:00 PM
Pista 8
#K91
Montserrat Vives
Ruth Agudo

Semifinales

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K92 6/16/17, 7:00 PM
Pista 8
Desiree Franco
Sandra Lopez
1-6 | 4-6
6/16/17, 7:00 PM
Pista 8
#K92
Mati Salvador
Raquel Cao
#K93 6/16/17, 8:00 PM
Pista 7
Lourdes Milà
Montse Roma
4-6 | 3-6
6/16/17, 8:00 PM
Pista 7
#K93
Montserrat Vives
Ruth Agudo

Final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K94 6/17/17, 4:00 PM
Pista 4
Mati Salvador
Raquel Cao
6-7 | 6-2 | 10-8
6/17/17, 4:00 PM
Pista 4
#K94
Montserrat Vives
Ruth Agudo