3a Fem main bracket

Ronda 1

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K1 6/7/17, 10:00 PM
Pista 2
Marta Meca Escudero
Carlota Aymerich
1-6 | 1-6
6/7/17, 10:00 PM
Pista 2
#K1
Alba Mauri Forastier
Pilar Vidal
#K2 6/7/17, 10:00 PM
Pista 11
M Eugenia Vazquez Macias
Silvia Duran Martinez
6-7 | 4-6
6/7/17, 10:00 PM
Pista 11
#K2
Isabelle Mommeja
Nuria Molina Gorostazu
#K3 6/7/17, 10:00 PM
Pista 1
Blanca Soler
Elisa Sanchez
3-6 | 1-6
6/7/17, 10:00 PM
Pista 1
#K3
Marta Barrachina
Gemma Fons
#K4 6/7/17, 9:00 PM
Pista central
Nuria Blanch
Elisenda Canals
6-1 | 6-0
6/7/17, 9:00 PM
Pista central
#K4
Elisabet Rosa
Sandra González
#K5 6/7/17, 10:00 PM
Pista 6
Carolina Fernandez
Laura Costa
6-1 | 6-0
6/7/17, 10:00 PM
Pista 6
#K5
Rosa Roca
ángeles Puig
#K6 6/7/17, 9:00 PM
Pista 7
Carlota Verdú
Laia Giralt
6-4 | 4-6 | 8-10
6/7/17, 9:00 PM
Pista 7
#K6
Noelia Rodriguez
Sara Gracia Flores
#K7 6/7/17, 8:00 PM
Pista 2
Yolanda Gómez
Liliana Ospino
5-7 | 6-3 | 10-3
6/7/17, 8:00 PM
Pista 2
#K7
Sonia Semprún
Pilar Alonso
#K8 6/7/17, 10:00 PM
Pista 7
Carmen Rodríguez Ferro
María Ruiz Riera
6-4 | 6-1
6/7/17, 10:00 PM
Pista 7
#K8
Montserrat Triola Muxella
Montserrat Lopez Callejas
#K9 6/7/17, 9:00 PM
Pista 11
Montserrat Bosch Escudero
Trini Villegas Sánchez
3-6 | 7-6 | 3-10
6/7/17, 9:00 PM
Pista 11
#K9
Meri Puigdellivol Manzano
Anna Borrell Serra
#K10 6/7/17, 8:00 PM
Pista 7
Imma Riera
Gemma Fernandez
3-6 | 2-6
6/7/17, 8:00 PM
Pista 7
#K10
Patricia Cano Garcia
Rebeca Pinilla Salgueiro
#K11 6/7/17, 10:00 PM
Pista 9
Marta López Unyó
Maria Alcalde Sánchez
3-6 | 3-6
6/7/17, 10:00 PM
Pista 9
#K11
Paula Sorolla Bermejo
Cristina Matarin
#K12 6/7/17, 9:00 PM
Pista 6
Cristina Cabistañ Arbiol
Monica Font Berzal
6-2 | 1-6 | 10-4
6/7/17, 9:00 PM
Pista 6
#K12
Eva Guergué
Ana Guergue
#K13 6/7/17, 10:00 PM
Pista 3
Marta Ibañez Galbany
Eva Ortiz
3-6 | 3-6
6/7/17, 10:00 PM
Pista 3
#K13
Alex Sankey
Madó Marin
#K14 6/7/17, 9:00 PM
Pista 4
Marta Martinez
Silvia Martí
7-5 | 3-6 | 6-10
6/7/17, 9:00 PM
Pista 4
#K14
Berta Carballeira
Nona Garcia
#K15 6/7/17, 9:00 PM
Pista 9
Irene Gironella Guzmán
Ari Guarner Marin
6-4 | 5-7 | 10-5
6/7/17, 9:00 PM
Pista 9
#K15
Mª Jose Losada
Mariana Casas
#K16 6/7/17, 8:00 PM
Pista 5
Caroline Perrault
Amparo Ruiz
6-7 | 3-6
6/7/17, 8:00 PM
Pista 5
#K16
Carmen Lopez
Marta Ginjaume
#K17 6/7/17, 8:00 PM
Pista 6
Gemma Hidalgo
Marita Montagut
3-6 | 3-6
6/7/17, 8:00 PM
Pista 6
#K17
Carlota Riba
Eli Tam
#K18 6/7/17, 8:00 PM
Pista 8
Cristina Cruz
Olga Bertran
-
6/7/17, 8:00 PM
Pista 8
#K18
Iolanda Carmona
Ana Sedó
#K19 6/7/17, 8:00 PM
Pista 4
Rosa Baciero Portillo
M Antonia Prat Ricart
6-1 | 6-1
6/7/17, 8:00 PM
Pista 4
#K19
Gloria Tapias
Blanca Marsé
#K20 6/7/17, 8:00 PM
Pista 9
Júlia Moreiro Martínez
Ester Martínez Hidalgo
7-6 | 3-6 | 10-4
6/7/17, 8:00 PM
Pista 9
#K20
Marta Bagudà Pericot
Adriana Porta Nobell
#K21 6/7/17, 7:00 PM
Pista 5
Raquel Campillo Bueno
Silvia Soler Escudero
2-6 | 4-6
6/7/17, 7:00 PM
Pista 5
#K21
Lourdes Huici
Begoña
#K22 6/7/17, 10:00 PM
Pista 5
Mireia Calderó Escudé
Cecilia Guzman Sanjaume
1-6 | 2-6
6/7/17, 10:00 PM
Pista 5
#K22
Carmen Nicolás Ortiz
Visi Rico
#K23 6/7/17, 10:00 PM
Pista central
Anna Campmany Farreres
Lluisa Setó Armillas
1-6 | 4-6
6/7/17, 10:00 PM
Pista central
#K23
Regina Mayol Alaber
Carme Trocho Muñoz
#K24 6/7/17, 9:00 PM
Pista 3
Sonia Rodriguez Mostacero
Monica Duque Ramirez
7-6 | 2-6 | 9-10
6/7/17, 9:00 PM
Pista 3
#K24
Carme Unyó Sallent
Teresa Unyó Sallent
#K25 6/7/17, 9:00 PM
Pista 10
Mónica Arias Carretero
Sonia Barroso Reinon
6-2 | 7-5
6/7/17, 9:00 PM
Pista 10
#K25
Johan Andres
Begoña Estadella
#K26 6/10/17, 10:00 AM
Pista 2
Roser Privat
Marga Tamburini
6-2 | 6-2
6/10/17, 10:00 AM
Pista 2
#K26
Anna Soler Cardona
Bego Gomez
#K27 6/7/17, 8:00 PM
Pista 1
Gema Garrido
Mireia De La Rosa
6-1 | 7-5
6/7/17, 8:00 PM
Pista 1
#K27
Irene De Esteban Calderon
Xenia Barrachina
#K28 6/7/17, 9:00 PM
Pista 8
Carolina Granes
Blanca Molini
6-0 | 6-1
6/7/17, 9:00 PM
Pista 8
#K28
Marta Sacristán Pàmies
M Carmen Fndez Aramburu
#K29 6/7/17, 8:00 PM
Pista 3
Laura Macaya
Daniela Palma Ambrosini
6-0 | 6-1
6/7/17, 8:00 PM
Pista 3
#K29
Vicky Riera
Nuria Carbo
#K30 -
-
Martina Navarro
Isabel Beltri
-
-
-
#K30
Yolanda Garcia
Marian Botella
#K31 -
-
Maricler Herrero
Xenia Pamies
-
-
-
#K31
Silvia Escamilla
Laura Llucià
#K32 6/8/17, 7:00 PM
Pista 2
Margarita Casamajor
Violeta Suarez
6-7 | 1-6
6/8/17, 7:00 PM
Pista 2
#K32
Elsa Armengol
Sara Julia

Dieciseisavos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K33 6/8/17, 10:00 PM
Pista 9
Alba Mauri Forastier
Pilar Vidal
6-2 | 6-2
6/8/17, 10:00 PM
Pista 9
#K33
Isabelle Mommeja
Nuria Molina Gorostazu
#K34 6/8/17, 8:00 PM
Pista 4
Marta Barrachina
Gemma Fons
6-3 | 6-3
6/8/17, 8:00 PM
Pista 4
#K34
Nuria Blanch
Elisenda Canals
#K35 6/8/17, 8:00 PM
Pista central
Carolina Fernandez
Laura Costa
6-1 | 6-0
6/8/17, 8:00 PM
Pista central
#K35
Noelia Rodriguez
Sara Gracia Flores
#K36 6/8/17, 8:00 PM
Pista 5
Yolanda Gómez
Liliana Ospino
6-2 | 6-2
6/8/17, 8:00 PM
Pista 5
#K36
Carmen Rodríguez Ferro
María Ruiz Riera
#K37 6/8/17, 8:00 PM
Pista 8
Meri Puigdellivol Manzano
Anna Borrell Serra
2-6 | 3-6
6/8/17, 8:00 PM
Pista 8
#K37
Patricia Cano Garcia
Rebeca Pinilla Salgueiro
#K38 6/8/17, 9:00 PM
Pista 3
Paula Sorolla Bermejo
Cristina Matarin
2-6 | 5-7
6/8/17, 9:00 PM
Pista 3
#K38
Cristina Cabistañ Arbiol
Monica Font Berzal
#K39 -
-
Alex Sankey
Madó Marin
6-1 | 6-3
-
-
#K39
Berta Carballeira
Nona Garcia
#K40 6/8/17, 8:00 PM
Pista 7
Irene Gironella Guzmán
Ari Guarner Marin
2-6 | 1-6
6/8/17, 8:00 PM
Pista 7
#K40
Carmen Lopez
Marta Ginjaume
#K41 -
-
Carlota Riba
Eli Tam
3-6 | 0-6
-
-
#K41
Iolanda Carmona
Ana Sedó
#K42 6/9/17, 8:00 PM
Pista 8
Rosa Baciero Portillo
M Antonia Prat Ricart
3-6 | 6-4 | 10-5
6/9/17, 8:00 PM
Pista 8
#K42
Júlia Moreiro Martínez
Ester Martínez Hidalgo
#K43 -
-
Lourdes Huici
Begoña
6-1 | 6-4
-
-
#K43
Carmen Nicolás Ortiz
Visi Rico
#K44 6/8/17, 9:00 PM
Pista 6
Regina Mayol Alaber
Carme Trocho Muñoz
6-2 | 6-2
6/8/17, 9:00 PM
Pista 6
#K44
Carme Unyó Sallent
Teresa Unyó Sallent
#K45 6/11/17, 11:00 AM
Pista 5
Mónica Arias Carretero
Sonia Barroso Reinon
2-6 | 6-1 | 10-5
6/11/17, 11:00 AM
Pista 5
#K45
Roser Privat
Marga Tamburini
#K46 6/11/17, 7:00 PM
Pista 8
Gema Garrido
Mireia De La Rosa
2-6 | 6-3 | 6-10
6/11/17, 7:00 PM
Pista 8
#K46
Carolina Granes
Blanca Molini
#K47 -
-
Laura Macaya
Daniela Palma Ambrosini
-
-
-
#K47
Yolanda Garcia
Marian Botella
#K48 6/10/17, 6:00 PM
Pista 7
Silvia Escamilla
Laura Llucià
6-1 | 6-3
6/10/17, 6:00 PM
Pista 7
#K48
Elsa Armengol
Sara Julia

Octavos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K49 6/11/17, 11:00 AM
Pista 3
Alba Mauri Forastier
Pilar Vidal
6-4 | 2-6 | 10-3
6/11/17, 11:00 AM
Pista 3
#K49
Marta Barrachina
Gemma Fons
#K50 6/10/17, 7:00 PM
Pista 8
Carolina Fernandez
Laura Costa
3-6 | 6-2 | 6-10
6/10/17, 7:00 PM
Pista 8
#K50
Yolanda Gómez
Liliana Ospino
#K51 -
-
Patricia Cano Garcia
Rebeca Pinilla Salgueiro
6-4 | 6-3
-
-
#K51
Cristina Cabistañ Arbiol
Monica Font Berzal
#K52 6/10/17, 7:00 PM
Pista 9
Alex Sankey
Madó Marin
4-6 | 7-6 | 4-10
6/10/17, 7:00 PM
Pista 9
#K52
Carmen Lopez
Marta Ginjaume
#K53 6/10/17, 9:00 AM
Pista 4
Iolanda Carmona
Ana Sedó
4-6 | 2-6
6/10/17, 9:00 AM
Pista 4
#K53
Rosa Baciero Portillo
M Antonia Prat Ricart
#K54 6/11/17, 12:00 PM
Pista 8
Lourdes Huici
Begoña
2-6 | 6-7
6/11/17, 12:00 PM
Pista 8
#K54
Regina Mayol Alaber
Carme Trocho Muñoz
#K55 6/14/17, 7:00 PM
Pista central
Mónica Arias Carretero
Sonia Barroso Reinon
4-6 | 1-6
6/14/17, 7:00 PM
Pista central
#K55
Carolina Granes
Blanca Molini
#K56 6/14/17, 7:00 PM
Pista 1
Laura Macaya
Daniela Palma Ambrosini
6-3 | 3-6 | 10-6
6/14/17, 7:00 PM
Pista 1
#K56
Silvia Escamilla
Laura Llucià

Cuartos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K57 6/14/17, 10:00 PM
Pista 3
Alba Mauri Forastier
Pilar Vidal
1-6 | 2-6
6/14/17, 10:00 PM
Pista 3
#K57
Yolanda Gómez
Liliana Ospino
#K58 6/15/17, 10:00 PM
Pista 9
Patricia Cano Garcia
Rebeca Pinilla Salgueiro
6-2 | 4-6 | 10-8
6/15/17, 10:00 PM
Pista 9
#K58
Carmen Lopez
Marta Ginjaume
#K59 6/14/17, 10:00 PM
Pista 11
Rosa Baciero Portillo
M Antonia Prat Ricart
7-5 | 7-5
6/14/17, 10:00 PM
Pista 11
#K59
Regina Mayol Alaber
Carme Trocho Muñoz
#K60 6/15/17, 9:00 PM
Pista 10
Carolina Granes
Blanca Molini
5-7 | 4-6
6/15/17, 9:00 PM
Pista 10
#K60
Laura Macaya
Daniela Palma Ambrosini

Semifinales

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K61 6/17/17, 10:00 AM
Pista 5
Yolanda Gómez
Liliana Ospino
3-6 | 4-6
6/17/17, 10:00 AM
Pista 5
#K61
Patricia Cano Garcia
Rebeca Pinilla Salgueiro
#K62 6/17/17, 10:00 AM
Pista 6
Rosa Baciero Portillo
M Antonia Prat Ricart
3-6 | 3-6
6/17/17, 10:00 AM
Pista 6
#K62
Laura Macaya
Daniela Palma Ambrosini

Final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K63 6/17/17, 5:30 PM
-
Patricia Cano Garcia
Rebeca Pinilla Salgueiro
6-2 | 6-4
6/17/17, 5:30 PM
-
#K63
Laura Macaya
Daniela Palma Ambrosini

Cuadro de consolación

Dieciseisavos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K64 6/10/17, 9:00 AM
Pista 1
Marta Meca Escudero
Carlota Aymerich
3-6 | 5-7
6/10/17, 9:00 AM
Pista 1
#K64
M Eugenia Vazquez Macias
Silvia Duran Martinez
#K65 6/10/17, 9:00 AM
Pista central
Blanca Soler
Elisa Sanchez
6-4 | 6-2
6/10/17, 9:00 AM
Pista central
#K65
Elisabet Rosa
Sandra González
#K66 6/10/17, 10:00 AM
Pista 1
Rosa Roca
ángeles Puig
3-6 | 5-7
6/10/17, 10:00 AM
Pista 1
#K66
Carlota Verdú
Laia Giralt
#K67 6/10/17, 8:00 PM
Pista 7
Sonia Semprún
Pilar Alonso
6-3 | 7-5
6/10/17, 8:00 PM
Pista 7
#K67
Montserrat Triola Muxella
Montserrat Lopez Callejas
#K68 6/11/17, 9:00 AM
Pista 9
Montserrat Bosch Escudero
Trini Villegas Sánchez
1-6 | 1-6
6/11/17, 9:00 AM
Pista 9
#K68
Imma Riera
Gemma Fernandez
#K69 6/10/17, 6:00 PM
Pista central
Marta López Unyó
Maria Alcalde Sánchez
0-6 | 6-3 | 5-10
6/10/17, 6:00 PM
Pista central
#K69
Eva Guergué
Ana Guergue
#K70 6/11/17, 9:00 AM
Pista 2
Marta Ibañez Galbany
Eva Ortiz
6-3 | 6-2
6/11/17, 9:00 AM
Pista 2
#K70
Marta Martinez
Silvia Martí
#K71 6/10/17, 4:00 PM
Pista 6
Mª Jose Losada
Mariana Casas
6-4 | 6-7 | 9-10
6/10/17, 4:00 PM
Pista 6
#K71
Caroline Perrault
Amparo Ruiz
#K73 6/11/17, 1:00 PM
Pista 7
Gloria Tapias
Blanca Marsé
2-6 | 1-6
6/11/17, 1:00 PM
Pista 7
#K73
Marta Bagudà Pericot
Adriana Porta Nobell
#K74 6/12/17, 7:00 PM
Pista 7
Raquel Campillo Bueno
Silvia Soler Escudero
7-5 | 6-3
6/12/17, 7:00 PM
Pista 7
#K74
Mireia Calderó Escudé
Cecilia Guzman Sanjaume
#K75 6/11/17, 1:00 PM
Pista 3
Anna Campmany Farreres
Lluisa Setó Armillas
6-7 | 6-1 | 0-6
6/11/17, 1:00 PM
Pista 3
#K75
Sonia Rodriguez Mostacero
Monica Duque Ramirez
#K76 6/12/17, 11:00 PM
Pista 9
Johan Andres
Begoña Estadella
6-2 | 7-6
6/12/17, 11:00 PM
Pista 9
#K76
Anna Soler Cardona
Bego Gomez
#K77 6/12/17, 11:00 PM
Pista 3
Irene De Esteban Calderon
Xenia Barrachina
6-1 | 6-0
6/12/17, 11:00 PM
Pista 3
#K77
Marta Sacristán Pàmies
M Carmen Fndez Aramburu
#K78 6/11/17, 8:00 PM
Pista central
Vicky Riera
Nuria Carbo
1-6 | 3-6
6/11/17, 8:00 PM
Pista central
#K78
Cristina Cruz
Olga Bertran

Octavos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K80 6/13/17, 7:00 PM
Pista 7
M Eugenia Vazquez Macias
Silvia Duran Martinez
6-7 | 6-7
6/13/17, 7:00 PM
Pista 7
#K80
Blanca Soler
Elisa Sanchez
#K81 6/12/17, 11:00 PM
Pista 11
Carlota Verdú
Laia Giralt
6-1 | 7-5
6/12/17, 11:00 PM
Pista 11
#K81
Sonia Semprún
Pilar Alonso
#K82 6/13/17, 8:00 PM
Pista 8
Imma Riera
Gemma Fernandez
3-6 | 6-1 | 10-5
6/13/17, 8:00 PM
Pista 8
#K82
Eva Guergué
Ana Guergue
#K83 6/13/17, 11:00 PM
Pista 3
Marta Ibañez Galbany
Eva Ortiz
2-6 | 6-7
6/13/17, 11:00 PM
Pista 3
#K83
Caroline Perrault
Amparo Ruiz
#K84 6/13/17, 7:00 PM
Pista 3
Gemma Hidalgo
Marita Montagut
1-6 | 3-6
6/13/17, 7:00 PM
Pista 3
#K84
Marta Bagudà Pericot
Adriana Porta Nobell
#K85 -
-
Raquel Campillo Bueno
Silvia Soler Escudero
6-4 | 4-6 | 8-10
-
-
#K85
Sonia Rodriguez Mostacero
Monica Duque Ramirez
#K86 6/14/17, 11:00 PM
Pista 10
Johan Andres
Begoña Estadella
2-6 | 1-6
6/14/17, 11:00 PM
Pista 10
#K86
Irene De Esteban Calderon
Xenia Barrachina
#K87 6/14/17, 7:00 PM
Pista 7
Cristina Cruz
Olga Bertran
3-6 | 6-1 | 5-10
6/14/17, 7:00 PM
Pista 7
#K87
Margarita Casamajor
Violeta Suarez

Cuartos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K88 6/15/17, 11:00 PM
Pista central
Blanca Soler
Elisa Sanchez
1-6 | 2-6
6/15/17, 11:00 PM
Pista central
#K88
Carlota Verdú
Laia Giralt
#K89 6/16/17, 9:00 PM
Pista 9
Imma Riera
Gemma Fernandez
6-2 | 6-3
6/16/17, 9:00 PM
Pista 9
#K89
Caroline Perrault
Amparo Ruiz
#K90 6/15/17, 11:00 PM
Pista 8
Marta Bagudà Pericot
Adriana Porta Nobell
6-2 | 6-7 | 9-10
6/15/17, 11:00 PM
Pista 8
#K90
Sonia Rodriguez Mostacero
Monica Duque Ramirez
#K91 -
-
Irene De Esteban Calderon
Xenia Barrachina
-
-
-
#K91
Margarita Casamajor
Violeta Suarez

Semifinales

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K92 6/17/17, 9:00 AM
Pista 3
Carlota Verdú
Laia Giralt
2-6 | 1-6
6/17/17, 9:00 AM
Pista 3
#K92
Imma Riera
Gemma Fernandez
#K93 6/17/17, 9:00 AM
Pista 1
Sonia Rodriguez Mostacero
Monica Duque Ramirez
6-3 | 2-6 | 10-4
6/17/17, 9:00 AM
Pista 1
#K93
Irene De Esteban Calderon
Xenia Barrachina

Final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K94 6/17/17, 4:00 PM
Pista 6
Imma Riera
Gemma Fernandez
6-4 | 6-0
6/17/17, 4:00 PM
Pista 6
#K94
Sonia Rodriguez Mostacero
Monica Duque Ramirez