2a Fem main bracket

Ronda 1

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K5 6/7/17, 7:00 PM
Pista 3
Cristina Gómez
Lali Masia
6-0 | 6-1
6/7/17, 7:00 PM
Pista 3
#K5
Barbara Simon
Iola Bonet
#K6 6/9/17, 7:00 PM
Pista 5
Monica Fazio Araguas
Marta Fabrech Cortes
6-0 | 6-4
6/9/17, 7:00 PM
Pista 5
#K6
Gemma Hidalgo
María Arellano
#K9 6/11/17, 9:00 PM
Pista 7
Silvia Borrell
Monica Gregori
6-1 | 6-4
6/11/17, 9:00 PM
Pista 7
#K9
Marta Cuesta
Ester Sanz
#K10 6/9/17, 7:00 PM
Pista 9
Raquel Maeso
Esther Maeso
2-6 | 4-6
6/9/17, 7:00 PM
Pista 9
#K10
Ona Urquizu Caceres
Nerea Medina Luque
#K13 6/10/17, 6:00 PM
Pista 6
Laura Pires
Mónica Capell
1-6 | 0-6
6/10/17, 6:00 PM
Pista 6
#K13
Neus Pou
Maria Coscollola
#K14 6/9/17, 7:00 PM
Pista 4
Ivonne Dalmases Gomez
Esther Agusti Bulto
6-3 | 6-3
6/9/17, 7:00 PM
Pista 4
#K14
Alicia Massana
Maria Navarro
#K21 6/9/17, 7:00 PM
Pista central
Núria Mourelo
Marta Crusafon
1-6 | 2-6
6/9/17, 7:00 PM
Pista central
#K21
Merce Domingo
Roser Casellas
#K22 6/9/17, 7:00 PM
Pista 2
Mónica Chenoll Alaball
Betsy Lozano Baumann
4-6 | 5-7
6/9/17, 7:00 PM
Pista 2
#K22
Monica Recio
Montse Hinojosa
#K23 6/12/17, 10:00 PM
Pista 3
Eva Prieto Amador
Sandra Sanchez Roman
6-0 | 6-1
6/12/17, 10:00 PM
Pista 3
#K23
Carmen Juantorres Carceller
Laura Arranz Hijos
#K24 6/10/17, 4:00 PM
Pista 1
Anna Ferrer Jodas
Anna Oriach Escriu
6-2 | 6-1
6/10/17, 4:00 PM
Pista 1
#K24
Gloria Fernández
Marta Recasens Martínez
#K29 6/12/17, 9:00 PM
Pista 8
Gemma Arques
Mariola Tasso
3-6 | 3-6
6/12/17, 9:00 PM
Pista 8
#K29
Aurelia González
Judith Gomez
#K30 6/10/17, 2:00 PM
Pista central
Amparo Mora
Berta López Martín
6-2 | 3-6 | 6-10
6/10/17, 2:00 PM
Pista central
#K30
Meritxell Cots
Mariajo Tarraga

Dieciseisavos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K33 6/10/17, 8:00 PM
Pista 8
Nuria Calvo
Carolina Charlet
2-6 | 6-7
6/10/17, 8:00 PM
Pista 8
#K33
Judit Nicolas
Ariadna Nicolas
#K34 6/11/17, 8:00 PM
Pista 6
Anna Aubert
Monica Asenjo
0-6 | 1-6
6/11/17, 8:00 PM
Pista 6
#K34
Anna Vulart De Torres
Miriam Longo
#K35 6/11/17, 8:00 PM
Pista 3
Cristina Gómez
Lali Masia
6-3 | 2-6 | 9-10
6/11/17, 8:00 PM
Pista 3
#K35
Monica Fazio Araguas
Marta Fabrech Cortes
#K36 -
-
Marisa Casamor
Marosa Garcia Planas
1-6 | 2-6
-
-
#K36
Carme Ribot
Merce Prat Ricart
#K37 6/13/17, 10:00 PM
Pista 10
Silvia Borrell
Monica Gregori
1-6 | 4-6
6/13/17, 10:00 PM
Pista 10
#K37
Ona Urquizu Caceres
Nerea Medina Luque
#K38 6/11/17, 11:00 AM
Pista 9
Nuria Sacasas
Merce Grifol
1-6 | 2-6
6/11/17, 11:00 AM
Pista 9
#K38
Clara Garriga
Laura Garriga
#K39 6/11/17, 7:00 PM
Pista 2
Neus Pou
Maria Coscollola
6-3 | 6-7 | 6-10
6/11/17, 7:00 PM
Pista 2
#K39
Ivonne Dalmases Gomez
Esther Agusti Bulto
#K40 6/10/17, 1:00 PM
Pista 2
Raquel Gomez
Marta Herrerias
6-4 | 0-6 | 10-8
6/10/17, 1:00 PM
Pista 2
#K40
Maria Armengol
Glòria Julià
#K41 6/11/17, 10:00 AM
Pista 7
Eva Maillo Ferrando
Susana Maillo Ferrando
6-1 | 6-1
6/11/17, 10:00 AM
Pista 7
#K41
Montse Vila
Carmen Mas
#K42 6/10/17, 1:00 PM
Pista 6
Gabriela Meroi Moyano
Silvia Borges Murie
3-6 | 6-3 | 4-10
6/10/17, 1:00 PM
Pista 6
#K42
Olga Figueras Renom
Vanessa Barrientos Ruiz
#K43 6/13/17, 8:00 PM
Pista central
Merce Domingo
Roser Casellas
6-0 | 6-0
6/13/17, 8:00 PM
Pista central
#K43
Monica Recio
Montse Hinojosa
#K44 6/14/17, 7:00 PM
Pista 2
Eva Prieto Amador
Sandra Sanchez Roman
6-4 | 2-6 | 8-10
6/14/17, 7:00 PM
Pista 2
#K44
Anna Ferrer Jodas
Anna Oriach Escriu
#K45 6/8/17, 10:00 PM
Pista central
Tere Viladés
Silvia Maeso
6-3 | 6-0
6/8/17, 10:00 PM
Pista central
#K45
Laura Sanchez
Anna Salabert
#K46 6/9/17, 9:00 PM
Pista 9
Jitka Stenclova
Carmen Ubiñana
3-6 | 1-6
6/9/17, 9:00 PM
Pista 9
#K46
Rossy Carrasco
Anna Rovira
#K47 6/13/17, 8:00 PM
Pista 5
Aurelia González
Judith Gomez
6-2 | 6-2
6/13/17, 8:00 PM
Pista 5
#K47
Meritxell Cots
Mariajo Tarraga
#K48 6/10/17, 5:00 PM
Pista 7
Gemma Garriga
Dolores Tomas
6-4 | 6-3
6/10/17, 5:00 PM
Pista 7
#K48
Dolors Vilanova
Rosa Marcos Aguas

Octavos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K49 6/12/17, 10:00 PM
Pista 5
Judit Nicolas
Ariadna Nicolas
6-4 | 2-6 | 6-10
6/12/17, 10:00 PM
Pista 5
#K49
Anna Vulart De Torres
Miriam Longo
#K50 6/13/17, 7:00 PM
Pista 5
Monica Fazio Araguas
Marta Fabrech Cortes
3-6 | 6-3 | 10-2
6/13/17, 7:00 PM
Pista 5
#K50
Carme Ribot
Merce Prat Ricart
#K51 6/14/17, 8:00 PM
Pista 6
Ona Urquizu Caceres
Nerea Medina Luque
6-2 | 6-1
6/14/17, 8:00 PM
Pista 6
#K51
Clara Garriga
Laura Garriga
#K52 6/13/17, 9:00 PM
Pista 3
Ivonne Dalmases Gomez
Esther Agusti Bulto
6-4 | 6-3
6/13/17, 9:00 PM
Pista 3
#K52
Raquel Gomez
Marta Herrerias
#K53 6/13/17, 8:00 PM
Pista 10
Eva Maillo Ferrando
Susana Maillo Ferrando
4-6 | 4-6
6/13/17, 8:00 PM
Pista 10
#K53
Olga Figueras Renom
Vanessa Barrientos Ruiz
#K54 6/14/17, 10:00 PM
Pista 8
Merce Domingo
Roser Casellas
6-4 | 6-3
6/14/17, 10:00 PM
Pista 8
#K54
Anna Ferrer Jodas
Anna Oriach Escriu
#K55 6/14/17, 9:00 PM
Pista 11
Tere Viladés
Silvia Maeso
6-1 | 6-1
6/14/17, 9:00 PM
Pista 11
#K55
Rossy Carrasco
Anna Rovira
#K56 6/14/17, 9:00 PM
Pista 9
Aurelia González
Judith Gomez
6-1 | 7-5
6/14/17, 9:00 PM
Pista 9
#K56
Gemma Garriga
Dolores Tomas

Cuartos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K57 6/15/17, 9:00 PM
Pista 1
Anna Vulart De Torres
Miriam Longo
6-4 | 2-6 | 3-10
6/15/17, 9:00 PM
Pista 1
#K57
Monica Fazio Araguas
Marta Fabrech Cortes
#K58 6/15/17, 8:00 PM
Pista central
Ona Urquizu Caceres
Nerea Medina Luque
6-3 | 6-4
6/15/17, 8:00 PM
Pista central
#K58
Ivonne Dalmases Gomez
Esther Agusti Bulto
#K59 6/15/17, 9:00 PM
Pista 11
Olga Figueras Renom
Vanessa Barrientos Ruiz
6-7 | 3-6
6/15/17, 9:00 PM
Pista 11
#K59
Merce Domingo
Roser Casellas
#K60 6/15/17, 11:00 PM
Pista 10
Tere Viladés
Silvia Maeso
4-6 | 5-7
6/15/17, 11:00 PM
Pista 10
#K60
Aurelia González
Judith Gomez

Semifinales

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K61 6/16/17, 8:00 PM
Pista 1
Monica Fazio Araguas
Marta Fabrech Cortes
5-7 | 6-2 | 6-10
6/16/17, 8:00 PM
Pista 1
#K61
Ona Urquizu Caceres
Nerea Medina Luque
#K62 6/16/17, 8:00 PM
Pista 8
Merce Domingo
Roser Casellas
6-2 | 5-7 | 9-10
6/16/17, 8:00 PM
Pista 8
#K62
Aurelia González
Judith Gomez

Final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K63 -
-
Ona Urquizu Caceres
Nerea Medina Luque
-
-
-
#K63
Aurelia González
Judith Gomez

Cuadro de consolación

Dieciseisavos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K66 6/11/17, 1:00 PM
Pista 1
Barbara Simon
Iola Bonet
2-6 | 0-6
6/11/17, 1:00 PM
Pista 1
#K66
Gemma Hidalgo
María Arellano
#K69 6/12/17, 8:00 PM
Pista 8
Nuria Sacasas
Merce Grifol
2-6 | 4-6
6/12/17, 8:00 PM
Pista 8
#K69
Raquel Maeso
Esther Maeso
#K70 6/11/17, 9:00 PM
Pista 9
Laura Pires
Mónica Capell
6-4 | 2-6 | 6-10
6/11/17, 9:00 PM
Pista 9
#K70
Alicia Massana
Maria Navarro
#K74 6/11/17, 9:00 PM
Pista 8
Núria Mourelo
Marta Crusafon
6-1 | 7-6
6/11/17, 9:00 PM
Pista 8
#K74
Mónica Chenoll Alaball
Betsy Lozano Baumann
#K75 6/13/17, 10:00 PM
Pista 9
Carmen Juantorres Carceller
Laura Arranz Hijos
6-4 | 6-3
6/13/17, 10:00 PM
Pista 9
#K75
Gloria Fernández
Marta Recasens Martínez
#K78 6/13/17, 8:00 PM
Pista 2
Gemma Arques
Mariola Tasso
2-6 | 2-6
6/13/17, 8:00 PM
Pista 2
#K78
Amparo Mora
Berta López Martín

Octavos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K80 6/12/17, 8:00 PM
-
Nuria Calvo
Carolina Charlet
6-3 | 6-3
6/12/17, 8:00 PM
-
#K80
Anna Aubert
Monica Asenjo
#K81 -
-
Gemma Hidalgo
María Arellano
6-4 | 6-3
-
-
#K81
Marisa Casamor
Marosa Garcia Planas
#K82 6/14/17, 9:00 PM
Pista 1
Marta Cuesta
Ester Sanz
4-6 | 6-4 | 4-10
6/14/17, 9:00 PM
Pista 1
#K82
Raquel Maeso
Esther Maeso
#K83 6/12/17, 8:00 PM
Pista 4
Alicia Massana
Maria Navarro
3-6 | 1-6
6/12/17, 8:00 PM
Pista 4
#K83
Maria Armengol
Glòria Julià
#K84 6/11/17, 7:00 PM
Pista 6
Montse Vila
Carmen Mas
2-6 | 0-6
6/11/17, 7:00 PM
Pista 6
#K84
Gabriela Meroi Moyano
Silvia Borges Murie
#K85 6/14/17, 11:00 PM
-
Núria Mourelo
Marta Crusafon
3-6 | 1-6
6/14/17, 11:00 PM
-
#K85
Carmen Juantorres Carceller
Laura Arranz Hijos
#K86 6/11/17, 7:00 PM
Pista 5
Laura Sanchez
Anna Salabert
6-7 | 6-2 | 10-7
6/11/17, 7:00 PM
Pista 5
#K86
Jitka Stenclova
Carmen Ubiñana
#K87 6/14/17, 7:00 PM
-
Amparo Mora
Berta López Martín
6-0 | 6-0
6/14/17, 7:00 PM
-
#K87
Dolors Vilanova
Rosa Marcos Aguas

Cuartos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K88 6/16/17, 7:00 PM
Pista 3
Nuria Calvo
Carolina Charlet
6-3 | 6-0
6/16/17, 7:00 PM
Pista 3
#K88
Gemma Hidalgo
María Arellano
#K89 6/15/17, 10:00 PM
Pista 2
Raquel Maeso
Esther Maeso
2-6 | 3-6
6/15/17, 10:00 PM
Pista 2
#K89
Maria Armengol
Glòria Julià
#K90 6/15/17, 10:00 PM
Pista 5
Gabriela Meroi Moyano
Silvia Borges Murie
6-3 | 6-3
6/15/17, 10:00 PM
Pista 5
#K90
Carmen Juantorres Carceller
Laura Arranz Hijos
#K91 6/15/17, 10:00 PM
Pista 1
Laura Sanchez
Anna Salabert
1-6 | 1-6
6/15/17, 10:00 PM
Pista 1
#K91
Amparo Mora
Berta López Martín

Semifinales

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K92 6/16/17, 8:00 PM
Pista 3
Nuria Calvo
Carolina Charlet
6-7 | 7-5 | 5-10
6/16/17, 8:00 PM
Pista 3
#K92
Maria Armengol
Glòria Julià
#K93 -
-
Gabriela Meroi Moyano
Silvia Borges Murie
-
-
-
#K93
Amparo Mora
Berta López Martín

Final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K94 6/17/17, 11:00 AM
Pista 11
Maria Armengol
Glòria Julià
6-4 | 7-5
6/17/17, 11:00 AM
Pista 11
#K94
Gabriela Meroi Moyano
Silvia Borges Murie