4a Masc main bracket

Ronda 1

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K3 6/8/17, 11:00 PM
Pista 5
Josep Mª Aranda
Jordi Arrufí
6-1 | 6-4
6/8/17, 11:00 PM
Pista 5
#K3
Alejandro Bandé
Sergio Bandé
#K4 6/8/17, 11:00 PM
Pista 8
Pau Meca Escudero
Aimar Berasategui Zamora
6-2 | 6-0
6/8/17, 11:00 PM
Pista 8
#K4
Jaume Domingo Soler
Oscar Casanovas
#K5 -
-
Rafa Gotsens
Pere Oliete
-
-
-
#K5
David Martin Peiro
Joan Vallsmadella Ventura
#K6 6/8/17, 11:00 PM
Pista 2
Victor Gasso
Jordi Blanch
7-5 | 6-2
6/8/17, 11:00 PM
Pista 2
#K6
Eduard Segura
Josep Mª Porti
#K11 6/9/17, 8:00 PM
Pista 3
Andreu Miralles
Gerard Claret
6-2 | 7-6
6/9/17, 8:00 PM
Pista 3
#K11
Arnau Gibert
Enric Catafal Sauqué
#K12 6/8/17, 11:00 PM
Pista 11
Albert Miró
Xavier Papiol
7-5 | 0-6 | 10-9
6/8/17, 11:00 PM
Pista 11
#K12
David Segura
Ivan Romero
#K15 6/8/17, 10:00 PM
Pista 11
Xavi Navarro Fontanellas
Jordi Cinca Ballarà
6-0 | 6-4
6/8/17, 10:00 PM
Pista 11
#K15
Xavier Martinez Gimenez
Jordi Tenas Picas
#K16 6/9/17, 10:00 PM
Pista 10
Jordi Darde
Abraham Carreras
4-6 | 6-2 | 4-10
6/9/17, 10:00 PM
Pista 10
#K16
Xavier Añols
Gonzalo Martinez
#K19 6/8/17, 11:00 PM
Pista 9
Pol Torné Prado
Aitor Vicente Martinez
6-4 | 6-4
6/8/17, 11:00 PM
Pista 9
#K19
José Luis González
Chema Chaques
#K20 6/8/17, 10:00 PM
Pista 7
Xavi Puig Graells
Xavi Puig Valverde
6-7 | 6-4 | 4-10
6/8/17, 10:00 PM
Pista 7
#K20
Pol Ribó Bonastre
Albert Solé Ventura
#K23 6/9/17, 7:00 PM
Pista 7
Joan Noguerol
Sebastien Poncet
6-1 | 6-4
6/9/17, 7:00 PM
Pista 7
#K23
Manuel Zanui
Ignasi Carballeira
#K24 6/8/17, 11:00 PM
Pista 4
Orool Tarrega Simon
Victor
6-3 | 6-3
6/8/17, 11:00 PM
Pista 4
#K24
David Cervera
Marc Tena
#K27 6/10/17, 6:00 PM
Pista 9
Sergio Andúgar Vegas
Sergi Martos Guerra
0-6 | 4-6
6/10/17, 6:00 PM
Pista 9
#K27
Alexis Bosch Florenza
Albert Ortega Roig
#K28 6/8/17, 11:00 PM
Pista 7
Aitor Escudero
Roger Turull
4-6 | 5-7
6/8/17, 11:00 PM
Pista 7
#K28
Eloy Alvarez
Ricard Soler
#K29 6/11/17, 11:00 AM
Pista 8
Jordi Serra
David Iglesias
4-6 | 4-6
6/11/17, 11:00 AM
Pista 8
#K29
Edgar Marin Redondo
Miguel Serrano Mérida
#K30 6/8/17, 10:00 PM
Pista 8
Alberto Gomez
Angel Lopez
-
6/8/17, 10:00 PM
Pista 8
#K30
Isaac Monclús
Albert Mendoza

Dieciseisavos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K33 6/10/17, 6:00 PM
Pista 5
Llorenç Orfila Luz
Carles Redondo
6-2 | 6-3
6/10/17, 6:00 PM
Pista 5
#K33
Jordi Crespi Gonzalez
Lorenzo Pons Sala
#K34 6/10/17, 9:00 PM
Pista 3
Josep Mª Aranda
Jordi Arrufí
4-6 | 0-6
6/10/17, 9:00 PM
Pista 3
#K34
Pau Meca Escudero
Aimar Berasategui Zamora
#K35 6/9/17, 10:00 PM
Pista 3
Rafa Gotsens
Pere Oliete
6-4 | 7-5
6/9/17, 10:00 PM
Pista 3
#K35
Victor Gasso
Jordi Blanch
#K36 6/9/17, 10:00 PM
Pista 11
Clemente Abad Fernandez
José Antonio Lorente
0-6 | 3-6
6/9/17, 10:00 PM
Pista 11
#K36
Alex Martin Llorente
Israel Ferreres
#K37 6/9/17, 10:00 PM
Pista 1
Francesc Armengol Sanchez
Toni Jiménez Urban
2-6 | 2-6
6/9/17, 10:00 PM
Pista 1
#K37
Andrés Vela Luengo
Alberto Fernandez Vidal
#K38 6/10/17, 8:00 PM
Pista 9
Andreu Miralles
Gerard Claret
2-6 | 3-6
6/10/17, 8:00 PM
Pista 9
#K38
Albert Miró
Xavier Papiol
#K39 6/12/17, 7:00 PM
Pista central
Daniel Benejam
Ricardo Lechuga
6-1 | 6-0
6/12/17, 7:00 PM
Pista central
#K39
Josep Manel Verdaguer Serra
Federico Dou Villarroya
#K40 6/12/17, 7:00 PM
Pista 4
Xavi Navarro Fontanellas
Jordi Cinca Ballarà
2-6 | 1-6
6/12/17, 7:00 PM
Pista 4
#K40
Xavier Añols
Gonzalo Martinez
#K41 6/10/17, 6:00 PM
Pista 4
Manel Arroyo
Daniel Giner
6-2 | 6-1
6/10/17, 6:00 PM
Pista 4
#K41
Lucas Martin
Hugo Bande
#K42 6/10/17, 8:00 PM
Pista 3
Pol Torné Prado
Aitor Vicente Martinez
6-2 | 6-1
6/10/17, 8:00 PM
Pista 3
#K42
Pol Ribó Bonastre
Albert Solé Ventura
#K43 6/11/17, 8:00 PM
Pista 5
Adriaan Pieter Huistra I Puig
Miguel Farré Montesó
6-2 | 6-2
6/11/17, 8:00 PM
Pista 5
#K43
Jordi Vallhonesta Vilà
José Antonio Tiffón Lletjos
#K44 6/10/17, 7:00 PM
Pista 7
Joan Noguerol
Sebastien Poncet
6-2 | 3-6 | 6-10
6/10/17, 7:00 PM
Pista 7
#K44
Orool Tarrega Simon
Victor
#K45 6/12/17, 9:00 PM
Pista 6
Pepe Jover
Miguel Dionis
6-1 | 6-3
6/12/17, 9:00 PM
Pista 6
#K45
David Morera Vera
Joan Garcia Vicente
#K46 6/11/17, 7:00 PM
Pista 7
Alexis Bosch Florenza
Albert Ortega Roig
6-2 | 6-4
6/11/17, 7:00 PM
Pista 7
#K46
Eloy Alvarez
Ricard Soler
#K47 6/11/17, 6:00 PM
Pista 8
Edgar Marin Redondo
Miguel Serrano Mérida
2-6 | 0-6
6/11/17, 6:00 PM
Pista 8
#K47
Alberto Gomez
Angel Lopez
#K48 6/12/17, 8:00 PM
Pista 3
Pep Blanes Gómez
Sergio Skidelsky
6-1 | 6-4
6/12/17, 8:00 PM
Pista 3
#K48
Marc Fernandez Temprado
Joan Pradell Grifol

Octavos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K49 6/11/17, 5:00 PM
Pista 4
Llorenç Orfila Luz
Carles Redondo
-
6/11/17, 5:00 PM
Pista 4
#K49
Pau Meca Escudero
Aimar Berasategui Zamora
#K50 6/11/17, 12:00 PM
Pista 6
Rafa Gotsens
Pere Oliete
1-6 | 2-6
6/11/17, 12:00 PM
Pista 6
#K50
Alex Martin Llorente
Israel Ferreres
#K51 6/11/17, 8:00 PM
Pista 2
Andrés Vela Luengo
Alberto Fernandez Vidal
6-4 | 6-1
6/11/17, 8:00 PM
Pista 2
#K51
Albert Miró
Xavier Papiol
#K52 6/14/17, 8:00 PM
Pista 4
Daniel Benejam
Ricardo Lechuga
4-6 | 5-7
6/14/17, 8:00 PM
Pista 4
#K52
Xavier Añols
Gonzalo Martinez
#K53 6/13/17, 10:00 PM
Pista 1
Manel Arroyo
Daniel Giner
2-6 | 1-6
6/13/17, 10:00 PM
Pista 1
#K53
Pol Torné Prado
Aitor Vicente Martinez
#K54 6/13/17, 10:00 PM
Pista 7
Adriaan Pieter Huistra I Puig
Miguel Farré Montesó
6-2 | 3-6 | 10-9
6/13/17, 10:00 PM
Pista 7
#K54
Orool Tarrega Simon
Victor
#K55 6/14/17, 8:00 PM
Pista central
Pepe Jover
Miguel Dionis
3-6 | 0-6
6/14/17, 8:00 PM
Pista central
#K55
Alexis Bosch Florenza
Albert Ortega Roig
#K56 6/13/17, 7:00 PM
Pista 6
Alberto Gomez
Angel Lopez
4-6 | 6-3 | 6-10
6/13/17, 7:00 PM
Pista 6
#K56
Pep Blanes Gómez
Sergio Skidelsky

Cuartos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K57 6/16/17, 10:00 PM
Pista 2
Pau Meca Escudero
Aimar Berasategui Zamora
5-7 | 6-1 | 9-10
6/16/17, 10:00 PM
Pista 2
#K57
Alex Martin Llorente
Israel Ferreres
#K58 6/16/17, 9:00 PM
Pista 7
Andrés Vela Luengo
Alberto Fernandez Vidal
6-4 | 6-2
6/16/17, 9:00 PM
Pista 7
#K58
Xavier Añols
Gonzalo Martinez
#K59 6/16/17, 10:00 PM
Pista central
Pol Torné Prado
Aitor Vicente Martinez
7-5 | 6-4
6/16/17, 10:00 PM
Pista central
#K59
Adriaan Pieter Huistra I Puig
Miguel Farré Montesó
#K60 6/15/17, 11:00 PM
Pista 6
Alexis Bosch Florenza
Albert Ortega Roig
6-4 | 6-2
6/15/17, 11:00 PM
Pista 6
#K60
Pep Blanes Gómez
Sergio Skidelsky

Semifinales

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K61 6/17/17, 12:00 PM
Pista 6
Alex Martin Llorente
Israel Ferreres
6-4 | 7-5
6/17/17, 12:00 PM
Pista 6
#K61
Andrés Vela Luengo
Alberto Fernandez Vidal
#K62 6/17/17, 12:00 PM
Pista 2
Pol Torné Prado
Aitor Vicente Martinez
6-2 | 6-1
6/17/17, 12:00 PM
Pista 2
#K62
Alexis Bosch Florenza
Albert Ortega Roig

Final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K63 -
-
Alex Martin Llorente
Israel Ferreres
-
-
-
#K63
Pol Torné Prado
Aitor Vicente Martinez

Cuadro de consolación

Dieciseisavos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K65 6/11/17, 6:00 PM
Pista 2
Alejandro Bandé
Sergio Bandé
6-0 | 6-1
6/11/17, 6:00 PM
Pista 2
#K65
Jaume Domingo Soler
Oscar Casanovas
#K69 6/11/17, 10:00 AM
Pista 4
Arnau Gibert
Enric Catafal Sauqué
2-6 | 2-2
6/11/17, 10:00 AM
Pista 4
#K69
David Segura
Ivan Romero
#K71 6/11/17, 6:00 PM
Pista 6
Xavier Martinez Gimenez
Jordi Tenas Picas
4-6 | 0-6
6/11/17, 6:00 PM
Pista 6
#K71
Jordi Darde
Abraham Carreras
#K73 6/12/17, 11:00 PM
Pista 10
José Luis González
Chema Chaques
6-3 | 6-1
6/12/17, 11:00 PM
Pista 10
#K73
Xavi Puig Graells
Xavi Puig Valverde
#K75 6/12/17, 10:00 PM
Pista 11
Manuel Zanui
Ignasi Carballeira
6-3 | 6-1
6/12/17, 10:00 PM
Pista 11
#K75
David Cervera
Marc Tena
#K77 6/12/17, 11:00 PM
Pista 8
Sergio Andúgar Vegas
Sergi Martos Guerra
1-6 | 6-3 | 10-7
6/12/17, 11:00 PM
Pista 8
#K77
Aitor Escudero
Roger Turull

Octavos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K80 6/12/17, 9:00 PM
Pista 11
Jordi Crespi Gonzalez
Lorenzo Pons Sala
-
6/12/17, 9:00 PM
Pista 11
#K80
Alejandro Bandé
Sergio Bandé
#K81 6/12/17, 10:00 PM
Pista 10
Eduard Segura
Josep Mª Porti
7-6 | 0-6 | 9-10
6/12/17, 10:00 PM
Pista 10
#K81
Clemente Abad Fernandez
José Antonio Lorente
#K82 6/12/17, 10:00 PM
Pista 4
Francesc Armengol Sanchez
Toni Jiménez Urban
0-6 | 0-6
6/12/17, 10:00 PM
Pista 4
#K82
David Segura
Ivan Romero
#K83 6/13/17, 9:00 PM
Pista 4
Josep Manel Verdaguer Serra
Federico Dou Villarroya
-
6/13/17, 9:00 PM
Pista 4
#K83
Jordi Darde
Abraham Carreras
#K84 6/13/17, 10:00 PM
Pista 3
Lucas Martin
Hugo Bande
1-6 | 4-6
6/13/17, 10:00 PM
Pista 3
#K84
José Luis González
Chema Chaques
#K85 6/15/17, 9:00 PM
Pista 9
Jordi Vallhonesta Vilà
José Antonio Tiffón Lletjos
3-6 | 4-6
6/15/17, 9:00 PM
Pista 9
#K85
Manuel Zanui
Ignasi Carballeira
#K86 6/13/17, 9:00 PM
Pista 10
David Morera Vera
Joan Garcia Vicente
6-7 | 3-6
6/13/17, 9:00 PM
Pista 10
#K86
Sergio Andúgar Vegas
Sergi Martos Guerra
#K87 6/13/17, 8:00 PM
Pista 3
Jordi Serra
David Iglesias
6-0 | 6-1
6/13/17, 8:00 PM
Pista 3
#K87
Marc Fernandez Temprado
Joan Pradell Grifol

Cuartos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K88 6/15/17, 10:00 PM
Pista 6
Alejandro Bandé
Sergio Bandé
4-6 | 4-6
6/15/17, 10:00 PM
Pista 6
#K88
Clemente Abad Fernandez
José Antonio Lorente
#K89 6/15/17, 10:00 PM
Pista 11
David Segura
Ivan Romero
2-6 | 6-3 | 9-10
6/15/17, 10:00 PM
Pista 11
#K89
Jordi Darde
Abraham Carreras
#K90 6/16/17, 10:00 PM
Pista 4
José Luis González
Chema Chaques
4-6 | 6-1 | 10-1
6/16/17, 10:00 PM
Pista 4
#K90
Manuel Zanui
Ignasi Carballeira
#K91 -
-
Sergio Andúgar Vegas
Sergi Martos Guerra
-
-
-
#K91
Jordi Serra
David Iglesias

Semifinales

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K92 6/17/17, 9:00 AM
Pista 4
Clemente Abad Fernandez
José Antonio Lorente
3-6 | 6-4 | 6-10
6/17/17, 9:00 AM
Pista 4
#K92
Jordi Darde
Abraham Carreras
#K93 6/17/17, 9:00 AM
Pista 5
José Luis González
Chema Chaques
6-2 | 6-3
6/17/17, 9:00 AM
Pista 5
#K93
Sergio Andúgar Vegas
Sergi Martos Guerra

Final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K94 6/17/17, 4:00 PM
Pista central
Jordi Darde
Abraham Carreras
2-6 | 6-3 | 5-10
6/17/17, 4:00 PM
Pista central
#K94
José Luis González
Chema Chaques